Op 10 KM 04. 10 KM 05. 10 KM 06. 10 KM 07. 10 KM 08.

Resultater sønderjysk mesterskab 10 KM. i Hammelev 07

Nr run_time Navn klub gruppe Placering
63 00:54:01 Ida Christensen Rødding Svømme Klub K 15 1
59 01:00:17 Kamille Larsen Haderslev Motion K 29 1
65 00:48:13 Betina Marcimak RØDEKRO K 39 1
71 00:50:56 Birgitte Knudsen HAMMELEV SUF k 39 2
52 00:40:51 Anita Carstensen DGI K 49
51 00:44:50 Helle Collins BOV IF K 49 1
54 00:45:08 Krista Jacobsen HADERSLEV GARNISION K 49 2
64 00:50:13 Marianne Nielsen RØDEKRO K 49 3
57 00:50:47 Bodil Rasmussen HAMMELEV SUF K 49 4
70 00:51:47 Dorthe Fredslund BOV IF k 49 5
56 00:52:29 Jahanne Lind HAMMELEV SUF K 49 6
58 00:53:26 Birgit Barsøe HAMMELEV SUF K 49 7
53 00:55:30 Inge-Merete Schults Grarup DGI K 49
66 00:58:39 Pernille Reschat Vilstrup UIF K 49 8
55 01:00:16 Marianne Viig Mathiesen HAMMELEV SUF K 49 9
67 00:44:47 Bodil Nielsen AABENRAA IG K 59 1
69 00:50:42 Gerda Johansen AABENRAA IG K 59 2
50 00:52:15 Ingelise Juhl BOV IF K 59 3
68 00:53:09 Anne Grete Jacobsen AABENRAA IG K 59 4
60 00:56:23 Karen Bruhn Haderslev Motion K 69 1
180 00:40:31 Christoffer B. Barsøe RØDEKRO M 15 1
191 00:50:57 Sebastian Bach Garbrecht AABENRAA IG M 15 2
192 00:54:22 Mikkel Bach Garbrecht AABENRAA IG M 15 3
29 00:54:27 Nicolai Hansen HAMMELEV SUF m 15 4
177 00:38:18 Kasper B. Bech RØDEKRO M 17 1
194 00:36:17 Jesper Jakobsen AABENRAA IG M 29 1
195 00:35:33 Espen Ravn AABENRAA IG M 39 1
197 00:37:10 Jørgen Simonsen AABENRAA IG M 39 2
196 00:38:31 Jimmy Madsen AABENRAA IG M 39 3
175 00:40:41 Rene Marcimak RØDEKRO M 39 4
170 00:41:48 Torben Pedersen Haderslev Motion M 39 5
275 00:42:08 Carsten Gammelgaard AABENRAA IG M 39 6
103 00:42:39 michael hansen HAMMELEV SUF m 39 7
160 00:47:20 Henrik Sohl Broager M 39 8
115 00:53:49 Ole Poulsen HAMMELEV SUF m 39 9
188 00:37:24 Per Buchhave AABENRAA IG M 49 1
176 00:38:36 Poul Erik Bech RØDEKRO M 49 2
169 00:39:50 Erik Lauritzen HAMMELEV SUF M 49 3
179 00:40:16 John Hansen RØDEKRO M 49 4
108 00:40:30 Jørgen Juhl HAMMELEV SUF m 49 5
184 00:40:53 Kim Reymond Jørgensen Vilstrup UIF M 49 6
152 00:41:46 Hans Ove Høier HAMMELEV SUF m 49 7
181 00:42:13 Ejvind Kjer RØDEKRO M 49 8
183 00:42:34 Carsten Aarøe Vilstrup UIF M 49 9
167 00:44:36 Mogens Eriksen HAMMELEV SUF M 49 10
158 00:44:55 Andreas Aupke Broager M 49 11
165 00:45:52 Morten Jensen HAMMELEV SUF M 49 12
185 00:46:35 Torben Christiansen AABENRAA IG M 49 13
190 00:47:25 Kim Meyer AABENRAA IG M 49 14
193 00:48:03 Kenny Bach Andersen AABENRAA IG M 49 15
159 00:48:29 Kenneth Hensen Broager M 49 16
161 00:48:37 Hans Georg Henningsen Broager M 49 17
171 00:48:43 Jørn Sørensen Haderslev Motion M 49 18
166 00:48:56 Kaj Poulsen HAMMELEV SUF M 49 19
157 00:49:17 Lars Jensen Broager M 49 20
150 00:51:03 Henrik Fredslund BOV IF m 49 21
198 00:52:32 Bent Schmidt AABENRAA IG M 49 22
173 00:54:05 Anders Christensen Rødding Svømme Klub M 49 23
187 00:35:55 Palle Rosen Madsen AABENRAA IG M 59 1
156 00:39:23 Werner Juhl BOV IF M 59 2
163 00:40:26 Hans Chr Møller Guderup Løbeklub M 59 3
162 00:41:41 Kaj M T Madsen Guderup Løbeklub M 59 4
186 00:45:29 Mogens Sylvester AABENRAA IG M 59 5
273 00:46:09 Jakob Wiborg AABENRAA IG M 59 6
189 00:46:48 Finn Jakobsen AABENRAA IG M 59 7
200 00:46:49 Mikael Lassen AABENRAA IG M 59 8
172 00:48:01 Jan Hedegaard Petersen Rødding Svømme Klub M 59 9
274 00:49:33 Torben Lykke AABENRAA IG M 59 10
272 00:50:29 Holger Jacobsen AABENRAA IG M 59 11
182 00:50:36 Palle Reschat Vilstrup UIF M 59 12
164 00:41:02 Jens Jørgen Kramer HADERSLEV GARNISION M 69 1
174 00:45:36 Frank R. Nowak RØDEKRO M 69 2
199 00:50:12 Robin Watkin AABENRAA IG M 69 3

 

Siden opdateret sidst 13-12-2007 11:16:11 og siden har været set 2.704 gange.