Billeder fra Ib Stokkebye klik her.
Billeder fra Svend Anker Iversen klik her. 

Hold 3 km.

Hold 9 km.

Navn Tid Placering Klub

Klasse  K 10

Sofie Clausen 00:16:46

1

Rødekro-IF Motion
Christine Clausen 00:17:18
Rie Petersen 00:18:18

Klasse  K 40

Marianne Schøler Nielsen 00:14:05 1 Rødekro-IF Motion
Jeanette Bisgaard 00:16:31
Lis Sivertsen 00:16:33
Betina Hansen 00:18:52 3 Rødekro-IF Motion
Nina L. Jansen 00:19:18
Jane Wollesen 00:19:46
Annette Hansen 00:14:06 2 AABENRAA IG
Jette Schulz 00:15:46
Helle Kulby 00:16:38

Klasse  M 10

Oscar Schultz 00:13:23 1 Rødekro-IF Motion
Anders Bisgaard 00:15:21
Victor Thomsen 00:15:21
Oliver Salby 00:14:44 2 AABENRAA IG
Frederik P. D. Gydesen 00:16:13
Kevin Salby 00:20:23

Klasse  M 12

Philip Hansen 00:12:50 1 Rødekro-IF Motion
Jens Danielsen 00:14:11
Søren Laasholdt 00:16:30

Klasse  M 30

Martin Andresen 00:11:41 1 Vojens Løbeklub
Brian Christensen 00:12:48
Kurt Gren 00:13:53

Klasse  M 40

Povl Erik Beck 00:12:36 1 Rødekro-IF Motion
Tommy Ravn 00:12:41
John Hansen 00:13:00

Klasse  M 50

John Greve Schultz Iversen 00:11:38 1 Rødekro-IF Motion
Ejvind Kjer 00:12:54
John Lorenzen 00:13:04
Bjarne Vesterager-Sørensen 00:13:53 3 Rødekro-IF Motion
Lars Erik Thomsen 00:16:53
Stig Andersen 00:16:57
Egon Thomsen 00:12:08 2 AABENRAA IG
Dan B. Nielsen 00:14:35
Jes C. Wilhelmsen 00:14:47

Klasse  M 60

Helmuth Mattesen 00:16:20 1 Vidar Motion
Bent Pedersen 00:17:38
Johnny Lauritzen 00:18:17

 

 

Hold resultater 9 km.

Navn Tid Placering Klub

Klasse  K 40

Marianne Schøler Nielsen  00:45:35 1 Rødekro-IF Motion 
Betina Detlefsen  00:47:31
Dorthe Berg  00:56:39

Klasse  M 30

Andreas Petz  00:34:47 1 AABENRAA IG 
Michael Jacobsen  00:39:07
Martin Egtved  00:44:16
Martin Andresen  00:39:03 2 Vojens Løbeklub 
Brian Christensen  00:43:25
Kurt Gren  00:47:37

Klasse  M 40

Jens Gydesen  00:36:09 4 AABENRAA IG 
Lars Bo Hansen  00:46:27
Jan Petersen  00:47:22
Erling Grete  00:38:39 3 Løjtlands Løbeklub 
Kurt Kjeldsen  00:44:58
Steffen Hach  00:45:15
Henrik Schultz  00:38:58 1 Rødekro-IF Motion 
Bo Holm  00:40:08
Tommy Ravn  00:41:27
John Hansen  00:42:31 2 Rødekro-IF Motion 
Frits Detlefsen  00:42:52
Uffe Steffensen  00:44:18
Jan Tygsen  00:44:46 5 Rødekro-IF Motion 
Michael Jepsen-Jacob  00:47:11
Hans Clausen  00:51:42

Klasse  M 50

John Greve Schultz Iversen  00:36:21 1 Rødekro-IF Motion 
Ejvind Kjer  00:41:21
Esben Lorenzen  00:41:50
John Lorenzen  00:43:01 4 Rødekro-IF Motion 
Bjarne Vesterager-Sørensen  00:44:53
Stig Andersen  00:56:44
Palle Rosen Madsen  00:38:33 3 AABENRAA IG 
Egon Thomsen  00:41:34
Dan B. Nielsen  00:48:28
Preben Mølgaard Skovmand  00:39:33 2 Guderup Løbeklub 
Hans Chr Møller  00:40:51
Ove Hougaard Jørgensen  00:44:42

 

 Siden opdateret sidst 19-03-2011 19:23:12 og siden har været set 1.803 gange.