Op Resultat kort. Resultat lang. SM hold.

Start nr. Løbestid Navn. Klub. Klasse. Placering
8 00:19:18 Karoline Juhl Thomsen FLYVESTATION SKRYDSTRUP K 8 1
20 00:16:11 mille marie gydesen AABENRAA IG K 10 1
25 00:16:49 Celina Kulby AABENRAA IG K 10 2
142 00:17:18 Laura Ravn RØDEKRO K 10 3
21 00:18:28 Cecilie Mikkelsen FLYVESTATION SKRYDSTRUP K 10 4
37 00:15:48 Ditte Mikkelsen AABENRAA IG K 12 1
36 00:16:41 Louise Bisgaard RØDEKRO K 12 2
33 00:18:40 Sara Wollesen RØDEKRO K 12 3
151 00:14:36 Emma Matzen RØDDING ATLETIK OG CROSS K 14 1
155 00:14:50 Kamilla  Juhl Thomsen FLYVESTATION SKRYDSTRUP K 14 2
160 00:17:35 Dorthe Sommerlund AABENRAA IG K 14 3
179 00:13:19 Michelle Kulby AABENRAA IG K 16 1
143 00:20:16 Rikke E. Detlefsen Nr. Hostrup Ungdomsforening K 16 2
204 00:15:09 Annelie Petersen HADERSLEV TRI 2000 K 20 1
219 00:14:22 Anja Hein RØDEKRO K 30 1
218 00:16:44 Vickie Kramer Bang HADERSLEV GARNISION K 30 2
987 00:17:05 Linn Nørgaard RØDEKRO K 30 3
247 00:16:39 Laura Skau Bjerregaard RØDEKRO K 35 1
231 00:16:57 Diana Ivang Løgumkloster Løbemotion K 35 2
230 00:18:02 Lena Nørgaard Løgumkloster Løbemotion K 35 3
458 00:24:01 Linda Ann Pallesen Guderup Løbeklub K 35 4
294 00:14:07 Marianne Schøler Nielsen RØDEKRO K 40 1
358 00:13:47 Anette Hansen AABENRAA IG K 45 1
365 00:15:04 Gerda Nicolaisen Løgumkloster Løbemotion K 45 2
340 00:15:24 Herdis Adda Laumark-Møller VBI-motion K 45 3
313 00:15:40 Lone Horst RØDEKRO K 45 4
332 00:16:37 Anne-Marie Salby AABENRAA IG K 45 5
316 00:16:42 Helle Kulby AABENRAA IG K 45 6
354 00:16:46 Birthe Fog RØDDING ATLETIK OG CROSS K 45 7
310 00:17:14 Betina Hansen RØDEKRO K 45 8
364 00:19:01 Inga Kristensen Løgumkloster Løbemotion K 45 9
307 00:19:41 Anne Matzen RØDDING ATLETIK OG CROSS K 45 10
356 00:21:56 Helle Mikkelsen RØDEKRO K 45 11
141 00:26:41 Marianne Christensen Guderup Løbeklub K 45 12
395 00:14:56 Bodil Nielsen AABENRAA IG K 50 1
396 00:16:26 Petra Vig Jørgensen AABENRAA IG K 50 2
376 00:16:34 Lone Bjerg Løgumkloster Løbemotion K 50 3
386 00:17:29 Dorthe Spangsmark RØDDING ATLETIK OG CROSS K 50 4
372 00:18:04 Jette Bonde Løgumkloster Løbemotion K 50 5
373 00:27:03 Jutta Albeik Guderup Løbeklub K 50 6
397 00:15:46 Lisbeth Bay Smidt RØDEKRO K 55 1
398 00:17:09 Lotte Carlsen Løgumkloster Løbemotion K 55 2
417 00:17:31 Anne Grete Jacobsen AABENRAA IG K 55 3
401 00:19:39 Grethe Nissen RØDDING ATLETIK OG CROSS K 55 4
415 00:27:51 Jytte Aaen Guderup Løbeklub K 55 5
402 00:27:55 Birthe Friis Guderup Løbeklub K 55 6
421 00:20:26 Inge Høeg Løgumkloster Løbemotion K 60 1
42 00:16:51 Anders Bisgaard RØDEKRO M 6 1
58 00:17:16 frederik gydesen AABENRAA IG M 6 2
44 00:19:01 Kevin Salby AABENRAA IG M 6 3
50 00:14:23 Sune Iversen HADERSLEV TRI 2000 M 8 1
53 00:14:54 Oliver Salby AABENRAA IG M 8 2
48 00:16:48 Christian Mikkelsen FLYVESTATION SKRYDSTRUP M 8 3
60 00:13:26 Svend Matzen RØDDING ATLETIK OG CROSS M 10 1
65 00:13:37 Jens Danielsen RØDEKRO M 10 2
62 00:15:11 Morten Lassen HADERSLEV TRI 2000 M 10 3
76 00:12:14 Alexander Salby AABENRAA IG M 12 1
72 00:13:33 Philip Hansen RØDEKRO M 12 2
82 00:14:07 Jonas Christiansen FLYVESTATION SKRYDSTRUP M 12 3
71 00:15:32 Simon Iversen HADERSLEV TRI 2000 M 12 4
69 00:15:43 Anders Dall Juhl RØDDING ATLETIK OG CROSS M 12 5
78 00:17:53 Jeppe Johansen Løgumkloster Løbemotion M 12 6
443 00:11:14 Jonas Skau christensen Gråsten Løb og Motion M 14 1
140 00:12:59 Martin Todsen AABENRAA IG M 14 2
481 00:11:04 Niels Bo Wilhelmsen AABENRAA IG M 16 1
710 00:11:20 Kasper Juhl Thomsen FLYVESTATION SKRYDSTRUP M 16 2
960 00:11:27 Christoffer Barsøe RØDEKRO M 16 3
802 00:12:17 Mike Grandt Gråsten Løb og Motion M 16 4
648 00:12:55 Jeppe Matzen RØDDING ATLETIK OG CROSS M 16 5
602 00:13:17 Nikolai Wollesen RØDEKRO M 16 6
601 00:15:00 Nicolai Schultz RØDEKRO M 16 7
484 00:12:03 kristian rosen madsen AABENRAA IG M 20 1
139 00:13:40 Kenneth Juhl Thomsen FLYVESTATION SKRYDSTRUP M 20 2
607 00:15:57 Jesper Nielsen RØDEKRO M 30 1
732 00:13:26 kurt gren VBI-motion M 35 1
964 00:12:29 Thomas Thinghus HADERSLEV TRI 2000 M 40 1
720 00:12:33 Bjarne Thomsen FLYVESTATION SKRYDSTRUP M 40 2
145 00:13:02 Marco Hilger AABENRAA IG M 40 3
596 00:13:22 Henrik Lassen HADERSLEV TRI 2000 M 40 4
688 00:14:21 Jens Asmussen BALLUM M 40 5
495 00:14:35 Flemming Olesen AABENRAA IG M 40 6
597 00:11:53 Michael Kildal Frederiksen HADERSLEV TRI 2000 M 45 1
967 00:12:08 Christian Todsen AABENRAA IG M 45 2
623 00:12:38 John Hansen RØDEKRO M 45 3
144 00:13:53 Esben Lorensen RØDEKRO M 45 4
965 00:18:41 Kim Salby AABENRAA IG M 45 5
920 00:11:36 John Iversen RØDEKRO M 50 1
728 00:14:43 Jens Galtung FLYVESTATION SKRYDSTRUP M 50 2
519 00:11:55 Palle Rosen Madsen AABENRAA IG M 55 1
522 00:12:47 Werner Juhl AABENRAA IG M 55 2
518 00:13:15 Ove Schneider AABENRAA IG M 55 3
520 00:15:05 Jes Chr. Wilhelmsen  AABENRAA IG M 55 4
521 00:16:34 Holger Jacobsen AABENRAA IG M 55 5
702 00:12:39 Jens Jørgen Kramer HADERSLEV GARNISION M 60 1
668 00:13:30 Steen Nicolaisen RØDDING ATLETIK OG CROSS M 60 2
742 00:14:30 Ferdinand Andresen VBI-motion M 60 3
667 00:18:52 Jens Westen Pedersen RØDDING ATLETIK OG CROSS M 60 4
763 00:19:41 Christian Høeg Løgumkloster Løbemotion M 60 5
682 00:20:14 hans jørgensen Guderup Løbeklub M 60 6
549 00:14:08 Steen Ludvigsen Vidar / SGI M 65 1
600 00:14:32 Svend Anker Iversen HADERSLEV TRI 2000 M 65 2
765 00:20:18 Eigil Kristensen Løgumkloster Løbemotion M 65 3
685 00:19:00 John Yardy Guderup Løbeklub M 70 1

 

 

 Siden opdateret sidst 10-03-2011 09:00:03 og siden har været set 2.496 gange.